پیام تبریک و اقدامات  شهرداری زابل بمناسبت سالروز ورود افتخارآفرین آزادگان به میهن اسلامی ایران به شرح ذیل میباشد:

سلام و درود خدا بر رفعت نشینان بلند آزادی که در زمانه سخت اسارت لحظه‌ای در دفاع از حریت و آزادگی درنگ نکردند و نام فاخر خود را بر گستره تاریخ این سرزمین جاودان ساختند.
- ۲۶ مردادماه سال ۶۹ سالروز ورود آزادگان سرفراز به خاک ایران اسلامی است و این روز فرصتی برای مرور رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های کسانی است که در زمین دشمن علی‌رغم تحمل سخت‌ترین شکنجه‌ها اسارت را به بند کشیدند و جلوه‌ای ماندگار از صبر و استقامت را به نمایش گذاشتند تا برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار جمهوری اسلامی بیافزایند.
-برخود لازم می دانم ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور، این مناسبت فرخنده را به محضر شهروندان شهید پرورشهرستان زابل،خانواده معظم شهدا ، جانبازان و آزادگان عزیز تبریک عرض نموده و برای همگان از درگاه خداوند متعال عزت و سربلندی مسئلت دارم.

موسی خمری -شهردارزابل

همچنین بمناسبت گرامیداشت سالروز ورود افتخار آمیز آزادگان به میهن اسلامی شهرداری زابل اقدام به فضاسازی با نصب بنر در میادین اصلی شهر و تهیه وتوزیع تراکت و پخش ویدئو کلیپ مناسبتی درتلویزیونهای شهری نموده است .

در همین راستا ؛بمنظور ارج نهادن به مقام والای آزادگان سرافراز اعضای شورای اسلامی شهر و شهردارزابل با حضور در منزل آزاده سرافراز آقای علیرضا  ضابطی مسئول امور شاهد و ایثارگر شهرداری زابل این روز خجسته را به ایشان تبریک گفتند.