بمناسبت 27 اردیبهشت روز ارتباطات وروابط عمومی همایش روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان در محل استانداری برگزارشد

استاندار: روابط عمومی ها باید تحلیل گر باشند محبی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: روابط عمومی ها باید تحلیلگر امور سازمان باشند و همه مقوله های انسانی و مسائل جامعه را تجزیه و تحلیل و با شناسایی چالش ها بر اساس سیاست‌های سازمانی و کلان دولت نسبت به اطلاع رسانی اقدام کنند.
 در همایش روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان که به مناسبت گرامیداشت ۲۷ اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، مدیران کل و روسای دستگاه های اجرایی و مدیران و کارشناسان روابط عمومی های ادارات و سازمان های استان در سالن خاتم استانداری برگزار شد.
سیددانیال محبی استاندار در این همایش خطاب به روابط عمومی ها و اصحاب رسانه بیان داشت: رسالت سنگینی بر عهده شماست بنابراین یک روابط عمومی موفق باید با مدیریت توأم با حلم و علم بین مردم و سازمان ارتباط دوسویه برقرار کند به گونه ای که هم اعتماد و تفاهم مخاطبین را در پی داشته باشد و هم برنامه‌های سازمان به مخاطبین انعکاس داده شود.
وی با اشاره به آیه شریفه "ن والقلم و مایسطرون" گفت: دو خصیصه مهم روابط عمومی ها و صاحبان قلم صداقت و امانتداری است. خداوند در قران کریم به قلم، قسم یاد کرده است و یکی از ضروری ترین مسائل مورد نیاز جامعه امروزی نیز رعایت عفت قلم است.
استاندار افزود: گاهی نیز برخی روابط عمومی ها و صاحبان قلم سعی بر خبرسازی دارند که این نیز امری ناپسند و به نوعی فریب افکار عمومی است.
محبی بر برخورد مناسب روابط عمومی ها با مراجعین به سازمانها و ادارات دولتی تاکید کرد و افزود: مجموعه روابط عمومی باید به گونه ای باشد که افراد مراجعه کننده در برخورد با آنها صفات نیک انسانی را احساس کنند.
استاندار افزود: تعالی، حکمت و عظمت نهفته در قرآن کریم به گونه‌ای است که هر انسان مومنی با استماع آیات الهی آرامش پیدا می کند.