در مورخه 97/4/27 نشست خبری اصحاب رسانه -ومنتخبین انجنهای مردم نهاد با رئیس شورای شهر وشهردارزابل برگزارشد

نشست خبری نمایندگان انجمنهای مردم نهاد –رئیس شورای شهر –شهر دار –خبرگزاری ها و اصحاب رسانه در مورخ 97/4/27 در محل دفتر شورای اسلامی شهرزابل برگزار گردید

در این نشست نمایندگان سمن ها و خبرگزاراریها سوالات و در خواستهای خودرا در خصوص موارد مربوط به شورای شهر وشهرداری اظهار داشته و رئیس شورا و شهردار به سوالات نک تک بزرگواران پاسخ دادند همچنین مقرر گردید هرماه یک جلسه با حضور کلیه افراد تشکیل تااز پتانسیل های مختلف ( انجمن های مردم نهاد –اصحاب رسانه –دانشگاهیان و شهروندان )درراستای آبادانی شهرزابل استفاده گردد)

در این نشست رئیس شورای اسلامی شهر زابل گفت: یکی از معضلات ما در شهر زابل حاشیه نشینی است که باعث شده بار مضاعفی از حیث دادن خدمات و رفع مشکلات آنها بر دوش مجموعه شورای شهر و شهرداری تحمیل شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان مهدی سرگلزایی که در نشست باخبرنگاران افزود: الحاق ۵ روستای حسن آباد، محمدآبادبنجار، سیاهمرد، سرحدی و فتح آباد به شهر زابل که مصوبه آن در دوره های قبل شورای شهر بوده نیز، از دیگرمعضلات ما در مجموعه شورای شهر و شهرداری زابل محسوب می شود .

وی ادامه داد: روستاهایی که میبایست پارامترهای اولیه الحاق به شهر را داشته باشند ولی نداشته اند که باید براساس اصول شهری تلاش شود تا به این پارامترها برسند، پلاکها ترمیم و جدول گذاریها و سایر مواردی که برای شهر اجرا می شود، انجام شود .

وی اضافه کرد: رسیدگی به این امور و انجام این کارها قطعا باعث انجام هزینه و وقت بوده و از طرفی باعث شد که قسمتهایی که قبلا جزو شهر بوده دریافت خدمات به آنها به تاخیر بیفتد .

رئیس شورای شهر زابل ادامه داد: الحاق  ۵ روستایی که به شهر زابل اضافه شده کار غیر کارشناسی بوده که در دوره های قبل شورای شهر زابل صورت گرفته ولی در دوره جدید روستایی به شهر اضافه نشد .

سرگلزایی ادامه داد: یکی از مسایلی که اکنون در بحث روستاهای الحاقی وجود دارد بحث پارک سیاهمرد می باشد که ۱۹ هزار مترمربع بوده و بدون اینکه تحت تملک قرار گیرد احداث شده و بعد از ۹ سال حکم نهایی را گرفته و براساس حکم دادگاه باید این پارک به ورثه به همانگونه که از ابتدا بوده باید تحویل شود یعنی کلیه درختان و ... باید ازبین برود و کلا زمین خالی تحویل شود .

وی ادامه داد: انجام این کار که مصوبه ای هم در شورا نداشته توسط شهردار وقت صورت گرفته و ورود به این قضیه باید توسط سازمان بازرسی صورت پذیرد .

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰ جلسه بانماینده وراث برگزار شد اما پس از فوت وی، متاسفانه اکنون نیز مجددا وراث پیگیر این موضوع هستند .

وی بابیان اینکه تملک این مقدار زمین مبلغی معادل ۳ و نیم میلیارد تومان را در پی خواهد داشت و براساس نرخ روز واگذار می شود، افزود: اگر در همان زمان این تملک انجام میشد رقمی که باید پرداخت می شد چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان بود که متاسفانه انجام نشد .

رئیس شورای شهر زابل ادامه داد: ما دربخش بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی های سنوات گذشته را داریم اما قرار براین شده براساس جلساتی که گذاشته شده، ۴ میلیاردتومان بخشوده شود و فقط اصل بدهی بماند .

سرگلزایی افزود: مبلغ ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان حق بیمه پرسنل بوده که پرداخت نشده و فقط حقوق پرداخت شده ولی کسورات پرداخت نشده که پیگیریهای لازم دراین خصوص انجام شده است و این موارد مشکلاتی بوده که از سنوات قبل به بدنه شهرداری تحمیل شده و به تبع در ارایه خدمات مقداری تاثیرگذارخواهد بود

 ....ادامه دارد