گفتگوی شهردارزابل با وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر ایشان به سیستان

دکتر خمری در خصوص مشکلات شهری موجود در شهرزابل با آقای اسلامی وزیر راه و شهرسازی بحث و تبادل نظر نموده همچنین  شهردارزابل از وزیر محترم درخواست نمودند تا جهت آسفالت معابر سطح شهرزابل قیر مورد نیاز را به شهرداری زابل اختصاص داده تا مشکل آسفالت شهرزابل رفع گردد.

 

در این مراسم اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، نمایندگان برخی شهرستانهای استان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مسئولان حضور داشتند . -وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای خط آهن جنوب به شمال از چابهار به مشهد شاهد افزایش مبادلات تجاری و جابجایی مسافران خواهیم بود . -محمد اسلامی افزود: پروژه راه آهن جنوب به شمال به عنوان بزرگترین محور ریلی کشور هزار و ٣٥٠ کیلومتر طول دارد . -وی بیان کرد: چهار هزار میلیارد ریال اعتبار با تدبیر دولت برای اجرای این پروژه اختصاص داده شد .
-وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از نقاط قوت این پروژه مکانیزم ارتباط با کشورهای شرقی پاکستان و افغانستان از سه نقطه و اتصال به آسیای میانه از طریق مرز سرخس فراهم خواهد شد . -وی ادامه داد: طبق برنامه زمانبندی، بخش جنوبی این پروژه از چابهار به زاهدان امسال و بخش شمالی آن حدفاصل زاهدان تا زابل در چهار سال به اتمام می رسد .