شهردارزابل ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به همه مسلمانان خصوصا مردم مسلمان و دیندار شهرزابل ؛از فضائل ماه رمضان ؛ دلداگی و بازگشت به سوی خدا و ماه تزکیه نفس از پلیدی ها و گناهان ؛یاد کرد و افزود:  باید توجه داشت ماه رمضان ماهی است که دارای فضائل بی‌شماری است.فضائل ماه رمضان سبب شکوه و عظمت این ماه شده است به صورتی که پیامبر عظیم الشأن اسلام می فرماید لَو یَعلَمُ العِبادُ ما فی رَمَضانَ، لَتَمَنَّت أن یَکُونَ رَمَضانُ سَنَةً.

 ماه رمضان، ماه پاکسازی روح و فرصتی برای خودسازی و توبه از گناهان گذشته است، هرچند ما آدم ها قدر ناشناسیم و هنگامی که گره در مشکلاتمان است درب خانه خدا را می کوبیم و بعد از حل مشکل در بازه زمانی کوتاهی مرتکب گناه نمی شویم و بعد عهد و پیمان هایمان را فراموش میکنیم، اما آن معبود همیشگی همچون ما بندگان موقتی نیست و همیشه با آغوشی باز منتظر بنده خود است.

 شهردارزابل درادامه بیان داشت: همه زمان‌ها و همه مکان‌ها و همه موجودات هستی متعلق به خداوند است اما بعضی بخاطر شرافتی که دارند به آن تصریح شده است مانند خانه خدا، بنده خدا، ماه خدا و حتی روزه به عنوان یک عمل به خدا تعلق دارد و این ویژگی آن قدر با عظمت و بزرگ است که می توان آن را منشأ تمام برکات این ماه دانست چرا که منشأ تحولات معنوی عمیقی است که انسان برای طی کردن مسیر زندگی تا ابدیت به آن نیاز دارد.

ماه رمضان به خاطر نزول قرآن در آن ماه، برتر شده است و خدواند متعال در آیه ۱۸۵ سوره بقره می فرماید شهر رمضان الذی انزل فیه القران هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان فمن شهد منکم الشهر فلیصه ... ماه رمضان ماهی است که قرآن در آن برای هدایت بشر و راهنمایی و تشخیص حق از باطل نازل شده است، پس هر کس ماه رمضان را دریابد باید تمام آن ماه را روزه بدارد.

دکتر خمری  عنوان کرد: لذا هر چه بیشتر ما و جوانان، خود را با قرآن و مفاهیم قرآن نزدیک و آشنا کنیم، قطعاً از خطرات پیش رو مصون تر خواهیم بود.

خمری -شهردارزابل